Nowa polityka prywatności i plików Cookies dla serwisów WUP
Zapoznałem się - Zamknij
Serwis prowadzony przez Urzędy Pracy
województwa kujawsko-pomorskiego

Pomoc z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji dla zwolnionych z Zachem S.A.

Strona głównaAktualnościPomoc z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji dla zwolnionych z Zachem S.A.
Nawigacja

w serwisie znajduje się

1703

ofert pracy

O serwisie
Serwis "tujestpraca.eu" jest prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy województwa kujawsko-pomorskiego. Portal jest nowoczesnym narzędziem pełniącym jednocześnie rolę wirtualnej giełdy pracy, bazy CV oraz portalu rekrutacyjnego. Stanowi odpowiedź na potrzeby zarówno osób poszukujących pracy jak również pracodawców, agencji zatrudnienia oraz pracowników PSZ. Celem…
więcej

11 marca br. Parlament Europejski i Rada zatwierdziły styczniową decyzję Komisji Europejskiej dotyczącą przyznania 150 203 euro z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG) na rzecz osób, które utraciły zatrudnienie w przedsiębiorstwie Zachem S.A. i firmach kooperujących.

        Europejski Fundusz Dostosowania do Globalizacji (EFG) jest interwencyjnym instrumentem finansowym Unii Europejskiej, ustanowionym w 2006 r. w celu udzielania wsparcia osobom objętym masowymi zwolnieniami, wynikającymi ze zmian strukturalnych w kierunkach światowego handlu, spowodowanymi globalizacją. Celem działań finansowanych ze środków EFG jest pomoc osobom zwalnianym w jak najszybszym znalezieniu trwałego zatrudnienia. Z EFG można finansować działania aktywizujące, realizowane przez powiatowe urzędy pracy.

 W związku z zaprzestaniem działalności produkcyjnej przez Zachem S.A. i grupowymi zwolnieniami w firmie i przedsiębiorstwach kooperujących Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu i Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy opracowały wniosek o wkład z EFG, który został przekazany do Komisji Europejskiej 9 października 2013 r.

W ramach projektu EFG Powiatowy Urząd Pracy w  Bydgoszczy zaplanował objęcie działaniami aktywizacyjnymi 50 osób, które utraciły zatrudnienie w Zakładach Chemicznych i firmach współpracujących. Przewidziane formy wsparcia to wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy (45 osób) oraz prace interwencyjne (5 osób).

PUP w Bydgoszczy realizuje projekt od 4 marca 2013 do 30 września 2015 r. (projekt może być realizowany przed podjęciem oficjalnej decyzji przez KE, gdyż w Polsce działania są finansowane ze środków krajowych, a po pozytywnej decyzji organów europejskich budżet państwa może uzyskać refundację do 50% poniesionych kosztów). Projekt jest uzupełnieniem działań realizowanych na rzecz osób zwolnionych,  współfinansowanych  z  Europejskiego Funduszu Społecznego.

             Więcej informacji nt. możliwości wsparcia z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji znaleźć można na stronie internetowej http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=326&langId=pl

efg_logo

Jak oceniasz tą stronę?

Partnerzy

 • Rejestr Podmiotów Prowadzących Agencje Zatrudnienia
  Rejestr Podmiotów Prowadzących Agencje Zatrudnienia
 • Państwowa Inspekcja Pracy
  Państwowa Inspekcja Pracy
 • Sieć Europejskich Ofert Pracy
  Sieć Europejskich Ofert Pracy
 • Publiczne Słuzby Zatrudnienia
 • Zielona Linia - Infolinia Urzędów Pracy
 • Oferty pracy w WUP Toruń
 • Caritas Diecezji Włocławskiej
 • Wojewódzka Komenda Uzupełnień we Włocławku
 • Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku
 • Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego

Sonda

Czy korzystasz z usług agencji zatrudnienia zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia (KRAZ)?

Sonda
Loading ... Loading ...

Poleć nasz serwis!

Newsletter

Loading...Loading...


Skorzystanie z newslettera wymaga przetwarzania Twoich danych osobowych takie jak adres e-mail i imię. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz na naszej stronie BIP.

Dane adresowe Urzędu

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu
ul. Szosa Chełmińska 30/32,
87-100 Toruń

tel. +48 56 669 39 00,
fax: +48 56 669 39 99

wup@wup.torun.pl

dojazd
Serwis powstał w ramach zrealizowanego w 2013 roku zadania pt. "Modernizacja aplikacji Baza CV"