Nowa polityka prywatności i plików Cookies dla serwisów WUP
Zapoznałem się - Zamknij
Serwis prowadzony przez Urzędy Pracy
województwa kujawsko-pomorskiego

Oświadczenie o dostępności

Strona głównaOświadczenie o dostępności
Nawigacja

w serwisie znajduje się

1703

ofert pracy

O serwisie
Serwis "tujestpraca.eu" jest prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy województwa kujawsko-pomorskiego. Portal jest nowoczesnym narzędziem pełniącym jednocześnie rolę wirtualnej giełdy pracy, bazy CV oraz portalu rekrutacyjnego. Stanowi odpowiedź na potrzeby zarówno osób poszukujących pracy jak również pracodawców, agencji zatrudnienia oraz pracowników PSZ. Celem…
więcej

 

Poniższy dokument jest oficjalnym oświadczeniem o dostępności (accessibility statement) strony tujestpraca.eu

Serwis “tujestpraca.eu” został zaprojektowany i wykonany, aby zapewnić użytkownikom możliwie najłatwiejszy i najwygodniejszy dostęp do treści. Zespół przygotowujący stronę dołożył wszelkich starań, aby była ona przyjazna i dostępna również dla osób niepełnosprawnych.

Standardy sieciowe

Standardy sieciowe, którymi kierował się zespół tworzący serwis mają na celu umożliwienie swobodnego dostępu do treści dla użytkowników różnych typów przeglądarek. Duży nacisk został również do możliwie najłatwiejszego dostępu do treści serwisu dla osób niepełnosprawnych.

Zgodność ze standardami

Kod strony jest zgodny ze standardami konsorcjum W3C dla języka XHTML 1.0 Transitional. Układ strony, rozmieszczenie elementów i ich prezentacja graficzna są w całości zdefiniowane przy pomocy Kaskadowych Arkuszy Stylów (CSS). Serwis tujestpraca.eu został oparty w całości o semantyczne znaczniki HTML, co oznacza, że nawet po wyłączeniu arkuszy CSS treść strony jest nadal widoczna i możliwa do przeczytania przez użytkownika. Strona spełnia również wytyczne W3C Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) w wersji 2.0 na poziomie AA.

Nagłówki

Nagłówki H1 są stosowane tylko do określania tytułów dokumentów. Na każdej podstronie nagłówek H1 stosowany jest tylko raz. Nagłówki H2, H3, itd. Stosowane są do dzielenia tekstu na sekcje w obrębie danego dokumentu.

Odnośniki

Nazwy odnośników tworzone są w taki sposób, aby możliwie najbardziej szczegółowo i jasno określić co zawiera dokument, do którego prowadzi odnośnik. Odnośniki posiadają również atrybut title, który bardziej szczegółowo opisuje dany link.

Obrazy

Obrazy na stronie posiadają atrybut alt, który umożliwia wyświetlenie informacji o zawartości obrazka w przypadku, gdy użytkownik ma w przeglądarce internetowej wyłączoną opcję wyświetlania obrazów. Atrybut alt jest istotny dla użytkowników korzystających z czytników ekranowych, bądź mają łącza internetowe o niskiej przepustowości.

Rozmiar czcionki

Strona jest dostosowana do przeglądania jej pod różnymi rozmiarami czcionki. Użytkownik może skorzystać zarówno z narzędzi zmiany rozmiaru wbudowanych w przeglądarkę internetową, jak również skorzystać z przycisków znajdujących się bezpośrednio na stronie.

Przycisk rozmiar czcionki

Przyciski “przejdź do treści” i “przejdź do nawigacji”

Powyższe przyciski są umieszczone na początku strony. Widoczne w lewym górnym rogu pozwalają na szybką nawigację po stronie www i ułatwiają korzystanie ze strony za pomocą screen readera. Przycisk “przejdź do treści” przesuwa do początku użytecznej treści, natomiast przycisk “przejdź do nawigacji” pozwala na szybkie przeskoczenie do przycisków głównego menu na stronie.

Czytelność

Zespół tworzący serwis dołożył wszelkich starań, aby strona była maksymalnie czytelna. Użytkownicy mogą skorzystać z opcji “wysoki kontrast” aby przeglądać stronę w kompozycji kolorystycznej maksymalnie wyodrębniającej poszczególne elementy serwisu.

Grafika prezentująca przycisk wysoki kontrast

Przygotowanie do druku

Każdy dokument strony może zostać wydrukowany klikając na przycisk “drukuj”. Wydrukowany dokument nie zawiera zbędnych elementów, a rozmiary czcionek są odpowiednio dostosowane tak, aby popranie były wyświetlane na papierze.

Obsługa JavaScript

Skrypty JavaScript są stosowane dla uatrakcyjnienia prezentacji zawartości witryny. Wyłączenie obsługi tego języka w przeglądarce nie spowoduje ograniczeń dostępu do treści serwisu, a tylko wyświetlanie niektórych elementów w innej postaci lub pominięcie dodatkowych opcji np. wtyczki opcji. Wszystkie dokumenty nadal będą widoczne i możliwe do przeczytania przez użytkownika.

Rotatory i ruchome treści

Wszystkie informacje i banery, które są animowane, automatycznie przesuwane, przewijane lub mrugające zostały wyposażone w mechanizmy zwiększające dostępność. Aby elementy te nie utrudniały zapoznania się z treścią zostały skonfigurowane do zmiany/wyświetlania nie krócej niż co 5 sekund. Ponadto w tym przypadku został zastosowany mechanizm, który pozwala na zatrzymanie i ponowne wznowienie odtwarzania ruchomych treści w wybranej części strony.
Są to przyciski “Pauza” , które powodują zatrzymanie ruchu oraz przyciski “Odtwarzaj”, które przywracają ruchome odtwarzanie treści.
Każdy z tych przycisków odnosi się do pojedynczej grupy ruchomych elementów np. dolnego rotatora.

Przycisk rotatora

Czytnik ekranowy (screen reader)

Do odczytu treści strony internetowej WUP Toruń zalecany jest w pełni darmowy i wolny screen reader NVDA.

drukuj
Jak oceniasz tą stronę?

Partnerzy

 • Rejestr Podmiotów Prowadzących Agencje Zatrudnienia
  Rejestr Podmiotów Prowadzących Agencje Zatrudnienia
 • Państwowa Inspekcja Pracy
  Państwowa Inspekcja Pracy
 • Sieć Europejskich Ofert Pracy
  Sieć Europejskich Ofert Pracy
 • Publiczne Słuzby Zatrudnienia
 • Zielona Linia - Infolinia Urzędów Pracy
 • Oferty pracy w WUP Toruń
 • Caritas Diecezji Włocławskiej
 • Wojewódzka Komenda Uzupełnień we Włocławku
 • Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku
 • Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego

Sonda

Czy korzystasz z usług agencji zatrudnienia zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia (KRAZ)?

Sonda
Loading ... Loading ...

Poleć nasz serwis!

Newsletter

Loading...Loading...


Skorzystanie z newslettera wymaga przetwarzania Twoich danych osobowych takie jak adres e-mail i imię. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz na naszej stronie BIP.

Dane adresowe Urzędu

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu
ul. Szosa Chełmińska 30/32,
87-100 Toruń

tel. +48 56 669 39 00,
fax: +48 56 669 39 99

wup@wup.torun.pl

dojazd
Serwis powstał w ramach zrealizowanego w 2013 roku zadania pt. "Modernizacja aplikacji Baza CV"